1980 Bursa doğumluyum. Uludağ Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun olduktan sonra yüksek lisansımı Balıkesir Üniversitesinde tamamladım.

    Bursa’daki çeşitli özel okullarda uzun yıllar Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliği yaparak birçok öğrenciyle çalışma fırsatı buldum. Öğrenme aşamasındaki bireysel farklılıkları görerek derslerimde farklı öğrenme tekniklerini kullandım. Derslerim sırasında öğrencilerde  akıl yürütme, argüman geliştirme, analiz etme, çıkarsama yapma, eleştirel düşünme, tanım sunma, bağımsız düşünceye istekli olma, özen gösterme ve benlik saygısı gibi pek çok bilişsel ve sosyal becerilerin eksik olduğunu ya da geliştirilebilir düzeyde olduğunu fark ettim.  Bunun giderilmesi için araştırmalar yaptığım sırada yolum P4C yani Çocuklar için Felsefe / Topluluklar için Felsefe ile kesişti. Bu doğrultuda, Boğaziçi Üniversitesi Çocuklar İçin Felsefe P4C Eğitmen Eğitimi” uzmanlık programını yoğun bir ders aşamasından geçerek tamamladım ve uluslararası Pearson onaylıUzman Eğitmen ” sertifikasını aldım. Bu sayede her sınıfın düşünen ve soruşturan bir topluluğa dönüşmesi hayaliyle Düşünce Laboratuvarı’ nı hayata geçirdim.

    Yaptığım P4C atölye çalışmalarımda küçük çocukların büyük fikirlerini duymak, gençlerin ateşli tartışmalarına şahit olmak çok keyif verici.

    Amacım; bu pedagojiye katkı sağlamak, P4C’ yi birçok çocukla buluşturmak ve onların bilişsel-sosyal becerilerini geliştirmektir.